Математика пәнінен қысқа мерзім жоспары
Пәні | Математика | Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі | ||||
Сабақ тақырыбы: | Монеталар | Мұғалімнің есімі: Сейдилдаева Г. | ||||
СЫНЫП: 1-сынып | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Оқу мақсаты: | 1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау | |||||
| ||||||
Барлық оқушылар: Оқушылардың басым бөлігі: Кейбір оқушылар: | 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг теңгелік монеталармен әртүрлі амалдар орындайды; қосу мен азайтуға берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын түсіндіреді. | |||||
Ресурстар: | теңгелік монеталар; монеталардың қатты қағаздан қиылған көшірмесі; 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг монеталарының әрқай сысынан бірнеше дана. | |||||
Тірек сөздер | Заттың құны | |||||
Сабақтың мақсаты: | Құны 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг болатын монеталар;монеталар салынған әмиян.. | |||||
Тілдік құзыреттілікті қалыптастыру | Монета-монета-coin (куойн) | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
4 минут | Психологиялық дайындық – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Топқа бөлу «Серпілген сауал» 1-топ Ең кіші монетаны ата Дескриптор: -Ең кіші монетаны атайды 2-топ Ең үлкен монетаны ата Дескриптор: -Ең үлкен монетаны атайды 3-топ 5 теңгені 1 теңгелік монетамен неше рет қосасың? Дескриптор: -5 теңгені 1 теңгелік монетамен неше рет қосатынын айтады |
Шаттық шебері
| ||||
Сабақтың ортасы
3 минут
3 минут | №1Тыңдалым Айтылым Жаңа сабақ Мына монеталарды қара. Монетаның сыртында не көрсетіп тұр? Сандар. Бұл сан заттың құнын, заттың қанша тұратынын білдіреді №1 Оқылым Айтылым «Кім жылдам?» Дескриптор: - Әмиандағы монеталарды салыстырады №3 «Қанша?» 1-топ 10 теңге алу үшін неше 2 теңге монетасы қажет? Дескриптор. -10 теңге алу үшін неше 2 теңге монетасы қажет екені санайды 2-топ 20 теңге алу үшін неше 10 теңге монетасы қажет? Дескриптор: 20 теңге алу үшін неше 10 теңге монетасы қажет екенін санайды 3-топ 20 теңге алу үшін неше 5 теңгелік монетасы қажет Дескриптор: 20 теңге алу үшін неше 5 теңгелік монетасы қажет екенін санайды Постер қорғау 1-топ Монеталарды өсу ретімен жаз Дескриптор: -Монеталарды өсу ретімен жазады 2-топ Монеталарды кему ретімен жаз Дескриптор: -Монеталарды кему ретімен жазады 3-топ Монеталарды өсу ретімен сызық арқылы қос Дескриптор: -Монеталарды өсу ретімен сызық арқылы қос |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс | ||||
Сергіту сәті 1 минут | «Көңілді күн» | Сергіту сәтіне арналған жинақ | ||||
Дәптермен жұмыс 2 минут
Қалыптастырушы бағалау 2минут | Жазылым.75 жұмыс парағы монеталар Дескриптор - монеталарды оның құнымен сызық арқылы қосады Берілген монеталардың құнын салыстырыңыз Дескриптор: -екі монетаның құнын салыстырады -бірнеше монеталар жиынтығының құнын салыстырады -< , >, = таңбаларын дұрыс қолданады |
Оқулық, дәптерлер.
| ||||
Сабақтың соңы 2 минут
| Өзін-өзі бағалау үшін жұмыс дәптеріндегі "Жетістік баспалдығы” |
| ||||
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Кері байланыс Бағалау парағы арқылы топты бағалау Дарынды оқушымен жұмыс: 21 тг 1тг,2тг,5тг 10тг,20 теңгелік монеталарды қолданып, әр түрлі тәсілмен жина |
| ||||
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | А. Монеталарды біледі, ажыратады,салыстырады В. Біледі, ажыратады, салыстырады С.біледі |
| ||||
Рефлексия |
|
|