Бастауыш сынып сабақтары
Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі Досумбекова Айгуль Нурсуланқызы
Қысқа мерзімді жоспар
Күні: 12.01.2017. Сыныбы: 4 «Ә» Пәні: әдебиеттік оқыту
Сабақтың тақырыбы: Мен қалай торғай болдым
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға автор туралы түсінік беру,«Балмұздақ»
әңгімесімен таныстыру, балмұздақтың шығу тарихын айту. Адам бойындағы
жағымды - жағымсыз қылықтарды ажыратып, оған өз көзқарасын, ойын айтуға үйрету.
Теңеу туралы түсінік қалыптастыру.
Табыс критерийлері:
1.Жазушы өмірі мен мәтін мазмұнын меңгерту
2.Әңгіме тақырыбы арқылы идеясын түсіндіру
3.Сұрақ -жауап арқылы оқушылардың сыни ойын дамыту
Күтілетін нәтиже:
-
Жазушы өмірі мен мәтін мазмұны меңгереді;
- Әңгіме тақырыбы арқылы идеясын түсінеді;
- Сұрақ-жауап арқылы сыни ойы дамиды.
Сабақтың әдісі: Сын тұрғысынан ойлау, сөздік, сұрақ - жауап, топпен жұмыс, бірлескен оқу.
Дерек
көздері: маркер, стикер, бағалау парағы
Пәнаралық
байланыс; дүниетану, бейнелеу
Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгеру
Қолданылған
технологиялар: Блум,СТО
• «Сен – маған,
мен - саған» әдісі
• «Әткеншек» әдісі
• ДЖИГСО әдісі
• «Ыстық орындық»
• БАП әдісі
• «Соңғы 1 минут»
Сабақ барысы:
Кезеңдер |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі |
Тренинг: Тілек шеңбер: мезгілдер арқылы топқа бөлемін. Алтын ережені еске түсіру |
Шеңбер жасап, бір-біріне жақсы тілектер тілейді, алтын ережені еске түсіреді. |
Білу |
Үй тапсырмасы: • «Сен – маған, мен - саған» әдісі
Әскербектің әкесіне өз ойларыңды айтып хаттарын оқыту
|
Берілген сұрақтарға жауап береді. Бір-бірінің қатесін тексереді.
Үй тапсырмасына берілген хатты оқиды. |
Түсіну |
Жаңа сабақ ә) «Әткеншек» әдісі 3минут а) Сабақтың тақырыбы: «Балмұздақ» екенін, жұмбақ арқылы хабарлау. Ұнатары баланың- Балдай тәтті тағаммын Ортанғы буын алынса, Сүйеніш болып қаламын.
-Балмұздақты неден жасайды?Олай болса күннің жадын жазамыз. Е. Өтетілеуұлының «Балмұздақ» әңгімесімен танысамыз. |
Жұмбақты
шешеді, автор туралы мағұлматты тыңдайды |
Қолдану |
Оқулықпен
жұмыс
|
Бөлімдерді оқып, ат қояды. Оқулықпен жұмыс жүргізеді.
|
Талдау |
Сергіту сәті. Топтық жұмыс: «Ыстық орындық» 12 минут
|
Сұрақ –жауапқа жауап береді.
|
Жинақтау |
БАП
әдісі(басқа адамдардың пікірі) 7 минут Ребус шешу |
тақырыпты түсіну деңгейін анықтайды, қорытынды жасайды
|
Бағалау |
Бағалау. «Соңғы 1 минут» З минут |
Кері байланыс жасайды, өз ойларын толықтырады
|
Рефлексия
|
Үйге
тапсырма: мәнерлеп оқу, түсінігін айту.
|
|
<!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --> <!-- [endif] -->
<!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --> <!-- [endif] -->
<!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --> <!-- [endif] --> <!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --> <!-- [endif] --> <!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --> <!-- [endif] -->
<!-- [if gte vml 1]> <!-- [if !vml] --> <!-- [endif] -->